همه چیز در مورد پره سر

 
 
دوستِم‌ گرچ‌ِ اِم‌ دنیان‌َ خشیمون‌           هَم‌َ دلدادَه ی‌ ام‌ دلكشیمون‌

چ‌ِ فایده عاقبت‌ با حسرت‌ و درد            دنیاكا كوچ‌ بَكَردیمون‌ بشیمون‌


استفاده از مطالب این وبسایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد!

دوستان لطفا حتما مارا از نظرات ارزشمند خود بهره مند سازید!


parasarica.ir


parasarica@gmail.com

:: خبر: طاووسک پره سر به زیستگاهش برگشت
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 16
:: شرکت چوکا
:: تحریف نام ایسپیه مزگت
:: ایسپیهَ مَزگَت (مهندس رامین باباپور شکره دشت)
:: گالری تصاویر: ایسپیه مزگت
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 16
:: دیوار 47 پره سر
:: خبر : نگرانی از تخریب جنگل های گیلان با ساخت سد شفارود (+جوابیه)
:: آشنایی با سد مخزنی شفارود
:: یک دانستنی از سه شنبه بازار
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 15
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 14
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 13
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 12
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 11
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 10
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 9
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 8
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 7
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 6
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 5
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 4
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 3
:: آموزش: ضرب المثل تالشی 2
:: اسطوره یا ایزد سیاگالش
:: گیاهان مناسب منطقه پره سر (3)
:: گیاهان مناسب منطقه پره سر (2)
:: گیاهان مناسب منطقه پره سر (1)
:: تالش چه ندارد!


گیاهان مناسب منطقه پره سر (2)
نظرات |

گونه های درختی سازگار با منطقه:

مرکبات: دارای گونه های زینتی مانند پنجه بوداغ ، نارنج ابلق، کاموات و نارنج های سه برگچه ای است. این درختان هم بدلیل مسایل فرهنگی و هم بدلیل آفات و بیماریها و هم پتانسیل

چنار: خزان کننده، تنها ایراد این درخت ایجاد گرده است که در برگ های جوان بیشتر بوده و در افراد حساس ایجاد آلرژی می کند. بعلت داشتن ریشه های سطحی در محل کاشت آن باید دقت شود چون در مقابل بادهای تند مقاومت کمی از خود نشان می دهد.

جوالدوز: سریع الرشد، مناسب خاک های سنگین، شاخه هایش ممکن است در اثر بادهای تند بشکند، در محل های آفتابی تا نیم سایه بخوبی رشد می کند.

آیلان(عرعر): درختی خزان کننده ، با بافتی سبک، مقاوم به دود و کمی آب، برای جلوگیری از فرسایش خاک ناشی از سیلاب ها و هرز آب ها بهترین است، مقاوم به هر نوع خاک، نیاز به آفتاب کامل یا نیم سایه. این درخت در برابر آلودگی هوا مقاوم است. زیبایی درخت به ویژه پس از گل دادن به واسطه اختلاف رنگ برگها با رنگ گلها و میوه ها از مشخصه های آن است.

شاه بلوط: در اکثر خاکها بخوبی رشد می کند، در آفتاب یا نیم سایه رشد می کنند

شاه بلوط هندی: درختی خزان کننده، دارای خوشه های گل ایستاده سفید یا صورتی در اردیبهشت ماه، ارتفاع درخت به ۱۸ متر نیز می رسد، زوال درخت که بر اثر زخمهای حاصل از هرس رخ می دهد، رایج می باشد اما علاوه بر آن خود چوب نیز شکننده بوده و شاخه ها بدون حضور قارچ های پوسیدگی در اثر باد می شکنند.

بقیه در ادامه مطلب ...

ژینکو: بومی چین بوده درختی دو پایه است. میوه های آن گوشتی و بدمزه است که پس از رسیدن در اثر تخمیر بوی نامطبوعی می دهد بهمین دلیل در بیشتر جاها از پایه های ماده آن ستفاده می شود.

بید: سریع الرشد، خیلی سخت جان می باشد و در خاک مرطوب بسیار خوب رشد می کند، در خاک لومی عمیق و آفتاب کامل بسیار عالی رشد می کند. دارای گونه هایی همانند بید مشک، بید مرجانی، بید مجنون ، بید فک ، بید سنجدی ، سرخ بید و زرد بید می باشد.

کاج ها: دارای گونه هایی از قبیل کاج ایرانی، کاج جنگلی، کاج کاشفی، کاج سیاه ، کاج سنگی و کاج دریایی …. است که در مناطق شمالی قابل غرس می باشد.

نراد و نوئل: دارای سرعت رشد پایین و بعضی از گونه های آن در مناطق شمالی قابل غرس می باشد.

اقاقیا: تقریبا در همه جا رشد می کند، در هر نوع خاک و هر نوع شرائط آب و هوایی رشد می کند اما در خاکهای شور و خیلی قلیایی نسبت به کمبود آهن حساس است. در آفتاب یا سایه روشن بخوبی رشد می کند. استفاده از رقم های حساس به بیماری باکتریایی می تواند موجب مرگ درختان اقاقیا در مدت زمان کوتاه گردد.

اکالیپتوس: سریع الرشد، مورداستفاده در خاک های باتلاقی و یا با سطح آب زیرزمینی بالا، مقاوم به شوری ، مقاوم در مقابل آتش سوزی، همیشه سبز، قابل رشد در آفتاب کامل.

توس: درختی با پوستی سفید ، دارای ریشه های سطحی که نباید آنها را عمیق کاشت ، سازگار به هر خاکی، محیط آفتابی یا نیم سایه را می پسندد، چوب غان بسیار فاسد شدنی و به سرعت در معرض پوسیدگی قرار می گیرد ، غان در میان پهن برگان شایعتر، حساسترین درخت نسبت به پوسیدگی ریشه بر اثر قارچ می باشد.

ارغوان: ارتفاع درخت به ۸ متر می رسد، گلدهی قبل از برگدهی در اوایل بهار، مقاوم به خشکی، قابل رشد در هر خاکی، نیاز به آفتاب کامل دارد.

زبان گنجشگ: ارتفاع درخت ۱۸ متر یا بیشتر، به علت داشتن ریشه های سطحی و قوی بهتر است از کاشن آنها نزدیک ساختمان ها خودداری گردد. قابل رشد در هر نوع خاک، قابل رشد هم در سایه و هم در آفتاب، هوای دودآلود شهری را بخوبی تحمل می کند.

توت امریکایی: درختی مقاوم برای ایجاد سایبان، بادشکن و کنترل فرسایش خاک، بعلت داشتن سیستم ریشه ای عمیق و همچنین سطحی، در هر نوع خاکی می روید ، مقاوم به خشکی، در آفتاب کامل رشد می کند.

توت: ارتفاع آن به ۱۸- ۲۰ متر نیز می رسد، مقاوم به کم آبی است، سیستم ریشه سطحی و عمیق دارد لذا خاکهای عمیق و آهکی را ترجیح می دهد. زیبایی و چند گونگی برگ ها و آسانی انتشار درخت به وسیله پرندگان ، که از میوه آن تغذیه می کنند، از ویژگیهای این درخت است. دارای گونه هایی ماند توت سفید، توت قرمز، توت مجنون ، توت کاغذی و توت امریکایی است که قابل غرس در مناطق شمالی است.

ماگنولیای تابستانه: دارای گلهای سفید رنگ

سنجد: زیبایی برگ و عطر زیاد گل ها از ویژگی های درخت سنجد است

سروها: گونه های مختلف سرو از جمله سرو زربین، سرو شیراز ، سرو ناز ، سرو خمره ای ، سرو کوهی، ارس ، شبه سرو در مناطق شمالی قابل غرس می باشد. سرو شیرازی: با شاخه های ایستاده بیشتر در جنگلکاری کاربرد دارد چون حفاظت خاک را بهتر تامین می نماید. سرو گونه ای خشکی پسند است اما در برابر رطوبت نیز سازگاری نشان می دهد.

سرو آریزونا(نقره ای): رنگ نقره ای برگ ها، شکل هرمی درخت و میوه های آن از نشانه های این درخت است کاربرد اصلی آن تزئینی است و از مقاومترین سروهای جهان در برابر اوضاع سخت محیطی به شمار می رود.

سیکاس: گیا هی همیشه سبز و دو پایه است گونه معروف آن Cycas revoluta است که با برگهای شانه ای مرکب در مناطق شمالی کشور کاشته می شود. میوه های آن خوراکی است.

سدر: دارای سه گونه سدر خزر، سدر اطلس و سدر لبنان می باشد که سدر لبنان متداول ترین گونه این خانواده برای غرس در مناطق شمالی ست.

کاج مطبق: درختانی مخصوص مناطق گرمسیری هستند . در ایران تنها گونه  Araucaria excels در شمال کشور در هوای آزاد پرورش داده می شود.

ابریشم مصری: دارای گلهای زرد با میله پرچم سرخ است.

درخت لاله: درختی تنومند و خزاندار

گز: معمولادر مناطقی با خاکهای شور و بیابانی رویش دارد ولی در مناطق شمالی هم قابل رویش است.

ختمی: هم بصورت درختی و هم درختچه ای و هم گیاه بوته ای بصورت زینتی کاشت می شود.

جل: هم جنبه زینتی و هم جنبه داروی دارد

نرگس درختی سفید: درختچه ای با گلهای درشت که گلها در بهار باز می شود

زیتون: درختی همیشه سبز که در مناطق مدیترانه ای رویش دارد

پائولونیا: دارای گلهای خوشه ای به رنگ سفید مایل به بنفش

شاه پسند درختی

فونیکس و پالممرتبط با : اطلاعات شهری اقلیم شناسی پره سر
برچسب ها : شهر پره سر--خش پره سر-گیاهان پره سر-آب و هوای پره سر-باغبانی پره سر-باغداری پره سر-باغ میوه پره سر-
نویسنده : امین
تاریخ : شنبه 30 آبان 1394
زمان : 05:07 ب.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات